Навколо світу з командою мрії
Можливо мені повезло. Але з самого раннього дитинства, я завджи був долучений до творчих колективів у різних сферах життя. Від гуртків по радіоелектроніці та прикладним ремеслам до візуального мистецтва та музики, рок-гуртів, танцювальних команд. В деякі роки свого життя, я і сам був керівником як дизайн студій, музичних груп так і організатором арт подій та творчих людей.
З часом, твоя стратегія, плани на життя уточнюються та утончуються. Кристалізуються. І як казав мені мій астролог – тепер я мушу комбінувати свої таланти, щоб йти далі по життю і робити світ та людей навколо мене ще більш творчими та щасливішими.
От я і подумав,
що буде, якщо зібрати “Команду – А”.
Як Нік Ф’юрі збирав Мстітєлєй) або як професор Ксав’єр збирав Ікс-менів. Що буде, якщо зібрати команду творчих людей з різними мульти-навиками та надлюдськими душевними якостями. Що буде, якщо така команда – стане синтезом творчої дизайн студії, тв-каналу, музичного гурта, науково-дослідницької чи культурологічної лабораторії, духовного ордену, арт-фестивалю, інвестиційного фонду і можливо свінгер клуба ))), хоча на рахунок останнього не впевнений…)))
Що буде якщо зібрати таку команду в одному, як стаціонарному так і мобільному середовищі, де за мету створення та діяльності такої групи буде культивація щастя через творчість в синергії. Я хочу, щоб ви ще раз перечитали останнє речення і намагались глибше його усвідомити.
Тому що це ключ!
Це мета. Щастя – найцінніша валюта в наступні 50-100 років. Як для нас, так і для наших дітей. А в купі з повною свободою та незалежним лайфстайлом – це найкраща інвестиція, на що можна затрачати свій час. Окрім того, такий концепт – є унікальним і передбачає легку інтеграцію будь-яких аспектів власного життя, як сімейних, так і робочих чи будь-яких інших.
От представте, ви подорожуєте по світу, відкриваєте для себе нові горизонти, знайомства, події, людей. При цьому у вас є робота, яка нативно інтегрована у вашу подорож, ви на цьому ще й і заробляєте. А результатами вашої діяльності, стають продукти, проєкти, контакти, цінності – які можуть приносити пасивний дохід і які ви можете передати своїм нащадкам. Але саме важливо, що поряд вас є люди, які допоможуть, підтримають та розрадять, якщо вам буде погано. Які попіклуються про вас. З якими буде радісно, тепло та щасливо!
Формати організації та взаємодії
Після детального аналізу різних лайфстайлів людей по всьому світу, я почав шукати кращий варіант, як, на яких умовах та в якій оптимальній кількості має організовуватиись така команда, ядро команди, що з часом може перейти до більш великої спільноти. Можливо нового Ордену. Зрозумів, що в максимальному прояві та екзальтованому варіанті має бути не більше 100 людей (Ємність великого експедиційного лайнеру). А в найменшому 6-7 людей (Комфортне розміщення на 50-70 футовій яхті). Хоча перші етапи можуть починатись з 1-2 пари людей.
Є дуже багато команд або сімей, які подорожують у 2 або 4 на яхтах по всьому світу. Я про це описував у статті Про лайфстайли та життя на Youtube. Є дуже багато пар або любовних трикутників (1 чоловік і 2 жінки), які подорожують в CampingVan або будинках на колесах чи в тих же самих яхтах. Є і сім’ї з дітками по 5-6 людей або родини, які живуть в такому мобільному форматі. Тому на даний момент, взагалі немає різниці – увійде людина в команду одна чи в парі з кимось.
Головним чинником відбору стане
к-сть та якість талантів та душевних якостей,
які є в такої людини.
Тому що, усі ми люди. І не кожен з нас може підходити іншому. А представте коли це 10 людей, які в закритому просторі посеред океану. “Можуть повбивати один одного…”
Тому рішення такої задачі буде наступним. Це динамічна зміна та розміщення команд. Створення додаткових команд в одну велику флотилію.
Зібралось 5-7 людей. – Борт завершений. Збираємо наступний за потребою. Знову, – до нас долучилось 5-7 людей – є ще одна яхта. Вже подорожуємо як 2 кораблі чи будинки на колесах об’єднанні спільною ціллю та метою. А коли, к-сть людей дійде до 30-50 – можливо або змінити “колеса” або об’єднати усіх в більшому, комфортнішому просторі – великому експедиційному лайнері або яхті.
Проте тут питання не в яхтах.
Тому що це лише інструмент. Буде це 8 місний Chevrolet Suburban, парусна яхта Oyster, дім на колесах Hymer, альков чи стаціонарне розміщення в арт-резиденції. Це все другорядне і буде поступово вибудовуватись залежно від можливостей – знайти та зібрати таких людей, які загоряться цією ідеєю.
Фактично, люди мають відбиратись в першу чергу за вміннями та талантами. А вже в другу чергу – будемо дивитись на аспекти характеру і по подальшому розвитку нашого концепту – створювати нові команди та інтегрувати в спільну групу. Таким чином, маючи гнучкість у формуванні таких команд, можна буде на більш-менш постійне перебування, розмістити людей в один простір, які найкраще будуть доповнювати одне одного. А з іншої сторони – торкатись й інших команд в часи спільних розваг чи часопроведення.
Тут важливим фактором має стати усвідомлення цього концепту, його стратегії і для чого людина входить в таку команду.
Цей проєкт може принести надто багато щастя
в життя кожного учасника, стекхолдера.
Але для цього, кожен має бути дуже усвідомленою людиною та інвестувати себе в розвиток спільного проєкту на благо усіх його учасників. Ми не є сєкта. І ніхто нікого тягнути спеціально чи заставляти не буде. Кожна людина мусить вирішити для себе особисто, для чого їй це і чи може вона своєю присутністю збільшити благо для усіх.
Про таланти та навики
Проте, давайте поки не будемо забігати в супер далеке майбутнє з спільнотою в 100 людей і великими арктичними лайнерами, а подивимось на більш реальну перспективу. Візьмемо для прикладу, команду з 6-7 людей, які можуть комфортно розміститись на яхті 50-60 футів.
Що це за люди і якими навиками
вони мають бути наділені?
1. Комунікація
Якщо ми зібрались подорожувати по світу, кожен з учасників має володіти мінімум 2 іноземними мовами. Тому що, ситуації можуть виникати самі різноманітні і потрібно вміти говорити і домовлятись. Ідеально якщо на команду з 6-7 людей буде 4-5 іноземних мов + жестова мова. Це збільшить потенційні можливості всієї експедиції та зможе зберегти багато часу на вирішення певних побутових чи комерційних питань. Також буде важливим, щоб мінімум 3 людини з команди знали як вести радіообмін.
2. Музичні інструменти та вокал
З музикою по світу подорожувати цікавіше, радісніше. Особливо коли в тебе достатньо мобільний, музичний інструмент. Для нашої команди, буде ідеально, якщо мінімум 4 людини будуть володіти різними муз. інструментами і ще двоє будуть мати прекрасні вокальні здібності. Таким чином, буде це компанія біля ватри в пустелі Сахари чи на яхті на заході на Кікладах – живий, музичний супровід буде ідеальним методом для розслаблення, колективної синергії, співу та створення враження, дарування емоцій – новим знайомствам. Окрім того – це буде можливий, додатковий спосіб монетизації, експресії та терапії. Сюди ж можна додати навики по саундхілінгу, а також звукову декорацію простору в якому будемо перебувати ми чи наші гості.
3. Транспорт та ліцензії
Якщо ми йдемо під парусом, обов’язково, щоб на яхті було мінімум 2 людей, які вміють налаштовувати паруса, прокладати курс, знають лоцію. З іншої сторони – усі інші учасники повинні обов’язково бути ознайомлені з правилами безпеки на плавучому судні, а також вміти організовувати побут та простір на кораблі. Люди, які відповідають за управління яхтою, повинні мати документи та ліцензії. Абсолютно кожен учасник повинен вміти їздити на велосипеді. Більша частина команди повинна вміти їздити за кермом автомобіля та мати водійські права міжнародного класу. Буде також чудово, якщо окремі люди будуть мати, навики кайтерсфінгу, віндсерфінгу, вільного дайвінгу. Думаю аналогію можна продовжувати ще довго. Сюди ж можна додати вміння їздитит верхи на конях. Це все потрібно для нашого комфорту, мобільності, більшої свободи, а також потенційної монетизації. Про це буде описано нижче.
4. Аудіо-візуальне виробництво
Нам в команду потрібні контент-продюсери. Відеографи, фотографи, які мають досвід різних форматів виробництва контенту. Від тревел зйомок і студійних фешн фотосесій до зйомки дроном і під водою. Оскільки – виробництво контенту буде один із самих важливих методів монетизації нашої поїздки, то абсолютно усі учасники експедиції мусять знати як знімати гарно, хоча б на мобільні девайси. Також важливо, якщо 1-2 людини будуть вміти робити хороший пост-продакшн, монтувати та фактично генерувати кінцевий продукт для наших глядачів. Сюди ж можна взяти і теми графічного дизайну. Креативний контент, тв-програма, серіал, блог, подкасти, цифровий журнал й інші медійно-інформаційні продукти – дадуть можливості нам усім достатньо добре монетизувати та оплачувати нашу експедицію. Про це я напишу трішки нижче.
5. Менеджмент
Як мінімум 2 людей мусять займатись логістикою, менеджментом, фінансами та оформленям документів, тобто юридичними питаннями. Окрім того, часто, буде потрібно складати план подорожі, домовлятись про акомодації, логістику, страховку. Організовувати точки та перевали для відпочинку і багато чого іншого. Тому мусять бути люди, які дружать з математикою і на яких можна надійно покластись. Фактично виконавчі продюсери проєкту.
6. Зовнішність та особистий бренд.
Це один із самих не важливих пунктів, але його теж потрібно вписати, оскільки він має хороший потенціал в своєму розвитку. Буде чудово, якщо кожен з учасників проєкту буде мати унікальну зовнішность або красиву природню вроду. Кожен учасник нашої команди – це лице нашого колективного, групового бренду, нашого проєкту. І маючи красивих людей – фінальна, візуальна картинка вийде набагато кращою. Оскільки кожна людина, за бажанням, може виступати і моделлю і актором при фото чи відеозйомках. Як для наших промоційних проєктів чи креативного контенту, так і на замовлення. Про це буде описано нижче. Доповню, що якщо входячи в нашу команду – людина вже має особистий бренд і велику аудиторію – це може в перспективі допомогти підняти інтерес, як до колективного бренду так і до особистого.
7. Кулінарні скіли
На корабель потрібний кок. І напевно не один. Ідеально, якщо 3-4 людини з команди, будуть мати хороший смак та кулінарні здібності. З іншої сторони, навики риболовлі та підводного мисливства також стане в пригоді. Буде непогано, якщо хтось з нас буде мати знання в дієтології. А взагалі, дуже хороший навик – це вміння заготовлювати рослинну продукцію. Пішли в альпи – заодно і зібрали трави для чаю чи масел… Думаю логіка зрозуміла.
8. Тілесно-орієнтовані навики.
Більшість команди обов’язково мають знати як надавати першу медичну допомогу та користуватись аптечкою, вміння робити уколи чи ставити компреси. Як мінімум 1 людина обов’язково має мати психологічну освіту і вміти виводити людей з різних психоемоційних напружень – Вміння зглажувати конфлікти і бути медіатором – must have skill в закритому середовищі. Буде непогано, якщо 2-3 людини будуть знати практики йоги або цигун, а також робити професійний тілесно-розслабляючий масаж.
9. Інтернет та просування
Наші продукти чи контент – потрібно буде просувати та продавати в інтернеті. Тому, з однієї сторони, абсолютно кожен з учасників має мати можливість віртуальної промоції, а з іншої, потрібно підготувати цифрову інфраструктуру, хостинг, сайти, інтернет-магазини, блог, youtube канал до подальшої монетизації та підтримки. Тому вкрай важливо, щоб мінімум 2-3 людини відповідали за це. Або з іншої сторони, організувати процес таким чином, щоб віддати ці завдання на аутсорс іншій команді, яка буде “на землі” або в інтернеті.
10. Технічні навики.
І звісно, супер важливо мати двух механіків, які з електронікою чи механізованими системами на ти і є по своїй суті та мисленню інженерами. Тому що, якщо ми посеред океану втратимо перо руля – “нам ніхто не допоможе…”. Тому за усі технічні, транспортні чи комп’ютерні системи мають відповідати як мінімум 2 людини і ми маємо мати змогу та необхідні інструменти – поремонтувати усе самі.
Можливості
І якщо хтось подумає, що неможливо стільки навиків зібрати в одній людині. То це не так. По перше, нам не обов’язково шукати людей – All in One. А варто робити розділення відповідальності або основних сфер діяльності на конкретних людей. Це можливо. Фактично всього 10 скілів на 6-7 людей. Основних скілів – з “критичної інфрастуктури” лише 5.
Тому, ми ідеально вписуємось.
Все ж, для більшої свободи, комфорту та щастя, а також потенційної фінансової монетизації – краще постаратись зібрати людей по максимуму. Не хочу говорити про себе зверхньо, але все що описане вище – є в мені. Я це все знаю та вмію. А що не знаю, відкрию лоцію, мануал, гайд чи інструкцію та розберусь. І якщо інші люди будуть з таким же самим підходом ставитись до можливих проблем чи викликів – то ми подолаємо усе. А разом, тим більше!!!
Мистецтво та бізнес
Оскільки в яхтинг я прийшов із індустрії медіамистецтва та відеовиробництва – то найбільш можливим варіантом, який би я міг організувати в силу своїх компетенцій – це саме мобільний відеопродакшн. Представте собі ТВ-студію на комфортній яхті, яка подорожує по світу, наприклад по Середземці і знімає контент. Як на продаж для себе, так і на замовлення для клієнтів. Це один із варіантів монетизації. Інший – ми можемо зняти програму щось на кшталт “Орла і рєшкі” тільки в потрібних нам темах. Або просто вести тревел-блог з можливістю монетизації. Це дуже реально. Це більше ніж реально.
При правильному продюсуванні та роботі з потенційними рекламодавцями – проєкт може стрельнути і стрельнути дуже добре. Оскільки можливостей для рекламних активацій або нативних інтеграцій просто море. Це стосується як персонально кожного учасника команди, так і групи та експедиції в цілому.
Взагалі, при своєму переході на мобільний лайфстайл, я вже розробив певні платформи, на яких можливо заробляти:
1. National Elements – тематичний, міжнародний мікросток креативного контенту, який містить фото-відео матеріали, дата-сети та продукти національного та культурного характеру. Командою, ми б могли перебувати в прибережних водах однієї країни до 30 – 40 днів, повністю оцифровуючи культурні цінності та георграфічні локації даної країни з подальшим продажем такого контенту на нашому стоці.
2. Resident Institute – компанія та освітня платформа з відеокурсами по еміграції та соціальній інтеграції. Плюс, паралельний продаж супутніх продуктів, Візи, ПМЖ, громадянства, юридичні послуги тощо. Таким чином, заходячи в кожну країну ми б могли записувати цікаві інтерв’ю, подкасти з юридичними компаніями і додатково монетизувати діяльність. А взагалі в подальшому на базі цього проєкту – створити велику спільноту Digital Nomad – і разом, колективно фінансувати та інвестувати в проєкт Інфраструктура 101. Скачати тут.
3. Fashion Sails – фототури на яхтах з послугами фото та відеозйомки по кращим, мальовничим островам Греції. В цьому проєкті, наша команда зможе протестувати наш симбіоз, зробити перші тести та відкатати бета версію нашого експедиційного проєкту. Ідеально, якщо ми і проєкт FashionSails поставимо на поток і підуть гроші. Презентацію проєкту можна завантажити тут.
4. Skill Travel – концепт компанії який передбачає синтез тревел відпочинку і навчання. Продаж офлайн та онлайн курсів, разом з відпочинком.
5. YouTube канал – думаю буде правильно, розкручувати відеоблог нашої команди, корабля, можливо флоту в перспективі, щоб з однієї сторони заявити про себе, з іншої – мати додаткові можливості монетизації. Окрім того, для кожного учасника такий блог – буде додатковою можливістю в збільшенні і власного, особистого брендового потенціалу.
6. KapitanKuiava.com – А я обов’язково буду продовжувати вести і свій щоденник та капітанський журнал і монетизувати його. Між іншим потрібно вже подякувати своїм 10 патронам, фоловерам, які вже в січні 2025 року – купили, оформили перші підписки до мого платного, преміум контенту. Дякую вам.
Супутні послуги та власні продукти
Перебуваючи на яхті, можна користуватись усіма бенефітами цієї індустрії. Зйомка люксових яхт коштує дуже дорого. А якщо заявити про себе як про студію на воді, то нашими клієнтами можуть стати не лише різні виробники яхт, катамаранів, але і вся супутня ринкова інфраструктура, що з цим пов’язана. Включаючи і приватні марини і навіть департаменти туризму та промоції тих міст куди ми будемо заходити. Сюди можна поставити й створення інформаційних гайдів, тревел посібників, тощо.
Окрім того, в мене є ще одна грандіозна ідея, яка тісно пов’язана з ентертейнментом та методом Розгортання. Але зараз поки, не хочу палити цю ідею, ще не до кінця її обдумав. В будь якому випадку, вона може додатково принести можливості для розвитку та комфорту нашої лайфстайл експедиції.
Ну і в заключенні потрібно сказати, що я не відкидаю варіантів та пропозицій інших можливих проєктів від нових учасників. Швидше за все, воно так і буде. З приходом нових людей, ідеї будуть краще викарбовуватись і ролі детальніше обиратись згідно навиків та бажання кожного.
Окрім того, під це все, можна залучити як спонсорів під різні, соціальні чи екологічні ініціативи так і написати грант і отримати фінансування від ЄС чи інших фондів. Це все можливо. Дуже навіть.
Люди та сім’я
Основна цінність в цьому проєкті це люди. Незалежні особистості, які на даний момент вже збудували своє життя і шукають додатковий або запасний лайфстайл для себе. Люди, які не залежать від свого місця проживання і мають достатньо душевних якостей та унікальних навиків – щоб бути ДЕРЖАВОЮ В СОБІ. Опиратись на себе. І з цієї позиції – допомагати іншим будувати вимір творчості, щастя та благодаті. Створити певну, креативну спадщину, паралельно подорожуючи по кращим місцям цієї планети і дарувати та отримувати щастя, тепло та емоції від близьких людей.
Наш корабель – має стати незалежним і повністю автономним острівком для життя. І якщо завтра бахне новий локдаун чи буде якась континентальна війна – у нас, окрім нашої прекрасної, креативної, міжнародної роботи – буде ще один, додатковий варіант для життя. Місце для життя. Тому вкрай важливо ЗНАЙТИ та підібрати потрібних, творчих людей в наш креативний ОРДЕН.
В нашу спільноту, у нашу сім’ю.
Цей проєкт створюється не заради грошей, хоча заробітків тут буде дуже багато при вірному підході. Цей проєкт створюється, щоб утворити ядро команди, саму команду і потім велику, організовану спільноту із 100 людей (Орден), з якими можна буде робити великі та масштабні справи. Від будівництва дитячих будинків, арт-резиденцій до організації міжнародних подій і створення ресурсно-логістичної інфраструктури по всьому світу. Welcome on board!