Роби що треба і будь, що буде
Працюючи декілька останніх днів над своїм проєктом NationalElements.com – зрозумів, наскільки важлива все таки особиста стратегія. Я завжди рекомендував усім своїм студентам та учням – створювати саме такі проєкти, які будуть інтегруватись в більшість аспектів життя і приносити блага та бенефіти не лише у фінансовій сфері. Про це вже писав в категорії Культура дистанції. А в цій категорії Creating Universe – розкажу про проєкт National Elements і який я геніальний).
Ви усі добре знаєте, що вже багато років, як медіахудожник, я створюю, цифровий, креативний контент для різних індустрій та ринків. Маючи багато абстрактного контенту, його буває добре інтегровувати в різні сфери бізнесу і компілювати в потрібні продукти чи колекції.
Проте для будь якої абстракції все одно потрібно форма,
щоб людина (клієнт) усвідомлювала більш предметно, що вона купує. Тому, находячи нові форми і шляхи інтеграції свого контенту, зрозумів, що ідеальним варіантом буде форма символів та знаків. Це візуал який живе тисячоліттями… Не буду тут розказувати, на скільки символізм важливий у світі. Від сигилів та печатей, до геральдики та логотипів – символи це те, у що люди вірують.
Про трендові теми та ідеї для створення креативного контенту є навчальні матеріали на новій платформі Фотопарк. Дивитись тут.
Стратегія капітана
І тут ми підходимо до особистої стратегії. Капітан Куява – людина, яка прагне багато подорожувати. Тому, знаючи наперід, що буде багато переїздів, локацій та місць, відразу створюється питання. Як моє перебування в тій чи іншій країні – зможе принести цінність як мені, так і тому середовищу, де я знаходжуюсь. І тепер беремо до уваги роботу, сфери діяльності, які подобаються і плани особистої стратегії – і сам собою виникає проєкт NationalElements.com.
Ідеально приїхати в Грузію, оцифрувати національну та культурну ідентичність країни через фото-відео контент, щоб потім такий продукт продати ексклюзивно на своєму сайті. Фактично робота і тревел. Такий собі мобільний Workation. І якщо піти в кругосвітку і оцифрувати культурну айдентику, етнічні традиції та національні знаки усіх країни – у нас вийде просто унікальний датасет та портфоліо контенту, якого немає ніде у світі. Тобто, представте взагалі, який це об’ємний пласт роботи. Життя може не вистачити щоб об’їхати чи побувати у всіх країнах та територіях. У всіх регіонах чи областях. Тобто фактично, я та моя команда чи партнери, забезпечені роботою до кінця наших днів… Було б бажання займатись виробництвом і розуміти, що стрельнути проєкт може не відразу…
Маркетинг і тактика
Звісно такий тематичний контент є на великих мікростоках, тіпа шатера або адобсток. Проте там, він зіллється з десятками тисяч іншого стокового фото-відео матеріалу і загубиться серед категорій і пошуку. Тому ідеальним є – відокремити собі якусь маленьку нішу і розвивати бренд в цьому напрямку. Про це між іншим в мене буде інший курс – “Як створити свій онлайн-маркетплейс”.
Символи та національні елементи – дуже маленька ніша з точки зору маркетингу, але дуже ємна з точки зору потенційного створення контенту та об’єму наповнення. На одну країну і одно року може не вистачити, щоб оцифрувати всі культурні чи національні елементи, включаючи природні ландшафти чи регіони. Представте, скільки можна взагалі зробити варіацій українського тризуба чи ілюстрацій ландшафтів Карпат… Тому якщо ви вмієте гарно знімати або створювати через програми – аудіовізуальний контент – запрошую вас до колаборації на нашому мікростоці. https://nationalelements.com/start-selling/
Розумна інтеграція
А зараз ми підходимо до основної теми, через яку я задумав написати цю статтю. Цю непряму вигоду я усвідомив буквально кілька днів назад. Маючи таке портфоліо, таке цінне портфоліо – ви створюєте міст, ви створюєте ключ до входу в потрібні двері. В потрібні організації. До потрібних контактів. Такий контент – може стати причиною заведення знайомств і створення симпатії від людини, яка потрібна для ваших “завдань” або просто, затишного проведення часу.
Наприклад ви знайомитесь з мексиканцем і щоб комунікаційно розташувати його до себе, ви показуєте йому цей артовий, креативний контент, створений вами про його культуру. Красивий візуал національних знаків або наприклад, анімовані патерни цивілізації Майя.
Фактично, ви показуєте йому повагу до його дому.
Це викликає добрі емоції і створює зв’язок між вами. З іншої сторони, такий контент – може давати вам і соціальні бали, в очах певних організацій або державних установ. Фактично, виготовляючи такий контент – ви стаєте промоутером культури. Промоутером нації. А людям, які працюють в держустановах, таке не може не подобатись. Думаю при оформленні будь-якого ПМЖ, ВНЖ, відправляючи невеликий опис з прев’ю матеріалів чим ви займаєтесь по даній країні – ви більш гарантовано, зможете отримати позитивний результат…
Тобто зараз я пишу саме про метод інтеграції.
Як те, що ви робите, мусить приносити не просто гроші, а велику цінність та можливості. Причини для нових конектів, контактів, перспектив. Причини для розробки своєї мережі або досягнення цілей вашої стратегіїі. А пізніше, коли ви будете на пенсії – це портфоліо можна буде передати своїм нащадкам, як і всю створену інфраструктуру та контакти. І тут хтось скаже, що контент з часом може стати неактуальним. На що я відповім, – потрібно щоб вся культура була тоді знищена під нуль або стала неактуальною. І тим більше – усі культури чи країни – одночасно пропасти не можуть. А це вже мова про хеджування свого портфоліо і не класти усі яйця в одну корзину… А якщо мова йде про технічне устарівання – то скажу,
що ми живемо в епоху техне.
І будуть створенні нові інструменти, які дадуть змогу конвертувати матеріали на новий формат. Як наприклад зараз відбувається AI-enhance чи покраска архівних відео, знятих на плівку ще в 19 столітті. Запрошую до співпраці та роботи нормальних, талановитих людей, які вміють і хочуть працювати.